Każdego roku 25 września obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dołączycie?
W wielu szkołach, szczególnie w klasach starszych, odbywają się tego dnia turnieje mistrza mnożenia, odbywają się konkursy i zawody.
Najmłodsi uczniowie, którzy często dopiero z tabliczką mnożenia się zapoznają, na pewno chętnie wezmą udział w obchodach tego dnia poprzez gry i zabawy związane z mnożeniem. Taka
matematyka zachęca do dalszej pracy i wysiłku!
Materiały
Na stronie organizatorów można zarejestrować szkołę - link
TUTAJ. Są tam pakiety materiałów do pobrania i wykorzystania w czasie zajęć.
Co szczególnie spodobało się mi i moim uczniom?
Przybij piątkę
Dzieci odrysowują dłoń, a w niej wpisują przykład z tabliczki mnożenia. Dłonie przyklejamy na ścianach, przy schodach, na drzwiach, w miejscach dostępnych dla dzieci. Chodząc po korytarzu czytają przykłady i przybijają piątkę.
Matematyczne kwiaty
Na płatkach kwiatka dzieci zapisują przykłady mnożenia. Na identyczny kwiatku po spodem wyniki. Odkrywając płatek, można sprawdzić, czy zna się prawidłowy wynik.
Lustrzane odbicia
W materiałach jest świetny zestaw przykładów zapisanych w lustrzanym odbiciu lub do góry nogami. Dzieciaki świetnie się bawią odwracając zeszyty, podchodząc do lusterka, aby odczytać i obliczyć przykład. Zwykłe obliczenia, a ile radości.
Bingo
Ta gra jest doskonałą zabawą, który ćwiczy umiejętność rachunku pamięciowego. Opis i plansze znajdziecie
TUTAJ.
Matematyczne bransoletki
Paski papieru z zapisanymi na nich kolejnymi działaniami tabliczki mnożenia są przez dzieci lubiane. Pojedyncze osoby nie chcą ich nosić, więc trzymają w piórniku. Są też tacy, którzy odmawiają zdjęcia na noc i do kąpieli...
Można też zamienić się z uczniami rolami, to oni będą podawali kolegom przykłady do rozwiązania - to świetny wstęp do
matematycznych dyktand.
0 komentarze:
Prześlij komentarz